Regulamin platformy sprzedażowej B2B


Informacje ogólne

1. Niniejszy regulamin określa warunki oraz możliwości dokonywania zakupów na Platformie sprzedażowej B2B dostępnej na stronie internetowej https://sklep.telforceone.pl/. Regulamin zawiera również postanowienia regulujące dostawę produktów dostępnych w ofercie platformy sprzedażowej.

Dla ułatwienia wprowadza się określenia:

Platforma sprzedażowa B2B – zwana również „platformą”.

Minimum logistyczne - usługa darmowej dostawy, realizowana po przekroczeniu indywidualnego progu wartości zamówienia. Dotyczy tylko przesyłek wysyłanych spedytorem podstawowym.

1.1. Dokonywać zakupów na platformie sprzedażowej B2B dostępnej pod adresem https://sklep.telforceone.pl mogą jedynie osoby prowadzące działalność gospodarczą zarejestrowane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, osoby prawne zarejestrowane w Krajowym Rejestrze, jak również zagraniczne osoby prawne zarejestrowane zgodnie z obowiązującym prawem, oraz które jednocześnie są zarejestrowanymi Kontrahentami spółki TelForceOne S.A.

1.2. Rejestracji można dokonać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, znajdującego się pod adresm https://sklep.telforceone.pl/pl-pl/rejestracja-krok1 oraz przesłanie niezbędnych dokumentów, poświadczających prowadzenie działalności.

1.3. Poprzez Rejestrację Kontrahent wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez spółkę TelForceOne S.A. z siedzibą przy ul. Krakowskiej 119 we Wrocławiu wpisaną do rejestru przedsiębiorców Sądu Rejonowego dla pod numerem KRS 0000232137, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, w celu i w zakresie niezbędnym do posiadania konta na Platformie sprzedażowej B2B, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a) i b) w/w Rozporządzenia. Dane osobowe będą przechowywane przez okres ważności konta na platformie. Podanie danych osobowych jest warunkiem każdorazowej realizacji zamówienia. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że moje dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, czego konsekwencją będzie możliwość identyfikacji Kontrahenta preferencji zakupowych.

2. Zamówienia składać można:

  • telefonicznie
  • poprzez platformę

Biuro Obsługi Klienta, Centrum Logistyczne Wrocław:

3. Ceny produktów prezentowane na Platformie sprzedażowej są widoczne po zalogowaniu.

4. Na zakupiony towar Kontrahent otrzymuje fakturę VAT lub paragon. Wszystkim Klientom posiadającym numer NIP wystawiamy fakturę VAT. W przypadku chęci otrzymania paragonu, kontrahent powinien zgłosić stosowną informację opiekunowi handlowemu, wysyłając wiadomość e-mail lub dodając krótki komunikat w uwagach do zamówienia.

6. Płatność za zamówiony towar Kontrahent zobligowany jest regulować przy odbiorze lub przelewem w ustalonym z góry terminie.


Formy i czas realizacji dostaw

7. Zamówiony przez kontrahentów w TelForceOne S.A. towar wysyłany jest za pośrednictwem nastepujących firm kurierskich:

  • Przewoźnik podstawowy - GLS / DPD / Fedex
  • Przewoźnik dodatkowy - UPS

8. W przypadku realizacji dostawy przewoźnikiem podstawowym o wyborze konkretnej firmy kurierskiej realizującej zamówienie, decyduje TelForceOne S.A., chyba że indywidualne ustalenia z kontrahentem stanowią inaczej.

9. Kontrahent ma możliwość wyboru realizacji dostawy przewoźnikiem dodatkowym. Usługa taka podlega opłacie zgodnie z tabelą, o której mowa w pkt. 16 ust. b. niniejszego regulaminu.

10. W przypadku zlecenia przez Kontrahenta dostawy przesyłki na sobotę TelForceOne S.A. informuje, iż usługa realizowana jest za pomocą przewoźnika podstawowego i podlega opłacie zgodnie z tabelą, o której mowa w pkt. 16 ust. c. niniejszego regulaminu.

11. Istnieje także możliwość osobistego odbioru towaru w siedzibie spółki we Wrocławiu przy ulicy Krakowskiej 119 po wcześniejszych ustaleniach poczynionych z Biurem Obsługi Klienta TelForceOne.

12. Czas realizacji zamówienia złożonego w dni powszednie wynosi 24 godziny i nie uwzględnia czasu dostawy przesyłki przez firmę kurierską.

13. W przypadku zamówień złożonych w dni wolne od pracy oraz święta czas realizacji zamówienia liczony jest od godziny 9:00 kolejnego dnia roboczego.

14. Aktualny status wysłanej przesyłki można śledzić po zalogowaniu na platformę w zakładce Moje konto > Zamówienia.


Koszty wysyłek realizowanych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej

15. Koszty wysyłki przy zamówieniach składanych zarówno za pośrednictwem platformy sprzedażowej B2B TFO, jak również bezpośrednio u handlowca wyliczane są automatycznie na podstawie produktów wchodzących w skład zamówienia oraz kryterium jakim jest minimum logistycznego wskazanego w pkt. 19 niniejszego regulaminu.

16. Koszty wysyłki będą naliczane zgodnie z obowiązującymi tabelami opłat wartościowych:

a) dla przewoźnika podstawowego (GLS / DPD / Fedex)

Zakres wartości zamówienia Opłata netto (przelew) Opłata netto (pobranie)
0 - 99,99 zł 35,00 zł 40,00 zł
100,00 - 199,99 zł 19,00 zł 24,00 zł
200,00 zł - do minimum logistycznego 13,00 zł 18,00 zł

b) dla przewoźnika dodatkowego (UPS)

Zakres wartości zamówienia Opłata netto (przelew) Opłata netto (pobranie)
0 - 99,99 zł 40,00 zł 45,00 zł
100,00 - 199,99 zł 24,00 zł 29,00 zł
200,00 zł - do minimum logistycznego 18,00 zł 23,00 zł

c) dla przesyłek z dostawą na sobotę - realizacja tylko przewoźnikiem podstawowym (GLS / DPD / Fedex)

Zakres wartości zamówienia Opłata netto (przelew) Opłata netto (pobranie)
0 - 99,99 zł 55,00 zł 60,00 zł
100,00 - 199,99 zł 39,00 zł 44,00 zł
200,00 zł - do minimum logistycznego 33,00 zł 37,00 zł

17. Koszty wysyłki w przypadku zamówień powyżej progu minimum logistycznego będą naliczane według poniższej tabeli:

a) dla przewoźnika podstawowego (GLS / DPD / Fedex)

Rodzaj usługi
Opłata netto (przelew) Opłata netto (pobranie)
Przewoźnik podstawowy (GLS / DPD / Fedex)
0,00 zł 0,00 zł
Przewoźnik dodatkowy (UPS)
5,00 zł 10,00 zł
Dostawa na sobotę
20,00 zł 25,00 zł

18. W przypadku wysyłek zagranicznych koszty przesyłki są indywidualnie ustalane z Klientem w zależności od kraju jego rezydencji lub adresu wysyłkowego.


Minimum logistyczne

19. Próg minimum logistycznego ustalany jest według przynależności kontrahenta do grupy klientów TFO i wynosi:

Grupa klientów TFO
Minimum logistyczne
 
GSM
400 zł
Źródła światla i RTV-SAT
700 zł
Materiały eksploatacyjne
500 zł

20. Próg minimum logistycznego może być ustalony indywidualnie dla kontrahenta.

21. Minimum logistyczne wyliczane jest automatycznie i proporcjonalnie do udziału poszczególnych kategorii produktowych w zamówieniu, zgodnie z obowiązującą poniżej tabelą:

Rodzaj produktu

Udział produktów w minimum logistycznym

Marki własne TFO, licencje, materiały eksploatacyjne, źródła światła i RTV-SAT

Beeyo, Comma, Devia, Disney, Foof, Forever, Forever Light, GreenGo, Haka Tools, Kingxbar, Madsen House, Mercury, MaxLife, akcesoria myPhone, Nillkin, OEM, One, Pawbol, Portcase, Schneider, Setty, Spigen, Sumdex, Tabaque, Televes, TFO Supplies Line, Wheel-e, X-doria.


100%

 

Smartfony, telefony, tablety, telewizory, monitory

Alcatel, Apple, Camion Huawei, Lark, LG, myPhone, Nokia, Philips, Samsung, Sony.


40%

 

Produkty i urządzenia producenckie

3mk, Acar, Acme, Acme Europe, Akyga. Aula. Blaupuknt, Blow, Brother, Canon, Cellular, Continent, Creative Labs. Goodram, Green Cell, HP, akcesoria Huawei, Imro, Integral, Jabra, JBL. Kingston, Kitsound, KMP, Kodak, Krussell, akcesoria Lark, Lenovo, akcesoria LG, Logitech, Motorola, myKronoz, akcesoria Nokia, Panasonic, Parrot, Philips, Pioneer, Plantronics, Polaroid, Puro, Rebeltec, Roxfit, akcesoria Samsung, SanDisk, Schwyzkross. Skorss, SmartGPS, akcesoria Sony, TB, Toshiba, TP-LINK, Trackimo, Trust, Xblitz, Xiaomi, XtremeMac.


60%


Postanowienia dodatkowe

22. W przypadku stwierdzenia niezgodności dostawy z zamawianym towarem lub fakturą, reklamacja musi zostać zgłoszona w dniu odbioru towaru. Reklamacje zgłaszane po tym terminie nie będą rozpoznawane.

23. Prezentowane towary oraz usługi nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Prezentacja jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia negocjacji (zgodnie z art. 71 k.c.). W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta przed złożeniem zamówienia. Pozwalamy zastrzec sobie prawo do niezrealizowania zamówienia z ważnych powodów ekonomicznych.

24. Mimo dołożenia należytych starań TelForceOne S.A. nie jest w stanie zagwarantować, że publikowane dane techniczne, opisy, zdjęcia i specyfikacje produktów widocznych w sklepie nie zawierają uchybień i błędów. Ewentualne niezgodności nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń ze strony Kontrahenta.


 Postanowienia końcowe

25. Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia 11.04.2018 roku.

26. TelForceOne S.A. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie bez konieczności podania konkretnej przyczyny. Wprowadzone zmiany stają się obowiązującymi od momentu opublikowania ich na stronie sklep.telforceone.pl w zakładce Regulamin.

27. W przypadku pytań lub niejasności dotyczących regulaminu ewentualne uwagi należy przesyłać na adres info@telforceone.com.Regulamin platformy sprzedażowej B2B (obowiązujący do 11.04.2018).